вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий